Servier Türkiye koşu takımı NKolay 44. İstanbul Maratonu’nda İhtiyaç Haritası’nın ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin gıda ve internet masraflarını karşılamak için başlattığı kampanyaya destek oldu.

Kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından yönetilen ve merkezi Fransa’da bulunan uluslararası bağımsız ilaç şirketi Servier, 6 Kasım’da gerçekleştirilen NKolay 44. İstanbul Maratonu’nda “Üniversiteli gençlere gıda ve internet desteği” için koştu.

Servier Türkiye koşu takımı, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerini, destek vermek isteyen birey ve kurumlarla buluşturan İhtiyaç Haritası’nın projesi ile üniversite öğrencisilerinin 6 aylık  gıda ve internet masraflarını karşıladı.

Servier Hakkında

Sağlığa hizmet etmek için kurulan Servier, hem hastalar hem de sürdürülebilir bir dünya için anlamlı bir sosyal etki yaratmayı hedefleyen bir Vakıf tarafından yönetilen küresel bir gruptur. Servier, benzersiz yönetim modeliyle ve uzun vadeli bir vizyonla, mesleğine ve hasta ihtiyaçlarına hizmet etmek için terapötik ilerlemeye kendini adamıştır. Grubun 21.800 çalışanı, her gün ilham kaynağı olan bu ortak mesleğe gönül vermiştir.

Kardiyolojide dünya lideri olan Servier’in hedefi, tedavisi zor kanserleri hedefleyerek onkolojide tanınmış, odaklanmış ve yenilikçi bir firma olmaktır. Bu nedenle Grup, Ar-Ge bütçesinin %50’den fazlasını onkolojide hedefe yönelik ve yenilikçi tedaviler geliştirmeye ayırmaktadır.

Nörobilim ve immüno-enflamatuar hastalıklar gelecekteki büyümenin itici gücüdür. Bu alanlarda, Servier, doğru hasta profili oluşturmanın, hastaya özel tedavi yoluyla hedefe yönelik bir terapötik yanıt sunmayı mümkün kıldığı sınırlı sayıda hastalığa odaklanmıştır.

Herkes için daha düşük bir maliyetle kaliteli bakıma erişimi teşvik etmek için Grup, ayrıca Fransa, Doğu Avrupa, Brezilya ve Nijerya’daki güçlü markalara güvenerek birçok hastalığı kapsayan bir dizi kaliteli jenerik ilaç sunmaktadır.

Tüm bu alanlarda Grup, bir ilacın yaşam döngüsünün her aşamasında hastanın sesini içerir.

Merkezi Fransa’da bulunan Servier, 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren güçlü coğrafi ayak izine dayanarak 2021’de 4,7 milyar € gelir elde etmiştir.

Grubun yeni web sitesi hakkında daha fazla bilgi için: servier.com

Bizi Sosyal Medyada takip edin : LinkedIn, Facebook, Instagram