Servier Türkiye koşu takımı Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda Lokman Hekim Sağlık Vakfı’nın maddi yetersizlikler içindeki tıp öğrencilerine eğitim bursu sağlanması için başlattığı kampanyaya destek oldu.

Kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından yönetilen ve merkezi Fransa’da bulunan uluslararası bağımsız ilaç şirketi Servier, 5 Kasım’da gerçekleştirilen Türkiye İş Bankası 45.İstanbul Maratonu’nda “Tıp öğrencilerine eğitim bursu sağlanması” için koştu.

Servier Türkiye koşu takımı topladığı bağışlarla, bugüne kadar onbinlerce hastaya ücretsiz sağlık hizmeti sunan ve 600’e yakın hekim adayına burs imkanı sağlayan Lokman Hekim Sağlık Vakfı aracılığıyla,  maddi yetersizlik içindeki tıp öğrencilerine eğitim bursu projesine destek verdi.

Servier Hakkında,

Sağlığa hizmet etmek için kurulan Servier, hem hastalar hem de sürdürülebilir bir dünya için anlamlı sosyal etki yaratmayı hedefleyen bir Vakıf tarafından yönetilen küresel bir gruptur. Servier, benzersiz yönetim modeliyle ve uzun vadeli bir vizyonla, mesleğine ve hasta ihtiyaçlarına hizmet etmek için terapötik ilerlemeye kendini adamıştır. Grubun 21.400 çalışanı, her gün ilham kaynağı olan bu ortak mesleğe gönül vermiştir.

Kardiyolojide dünya lideri olan Servier’in hedefi, tedavisi zor kanserleri hedefleyerek onkolojide tanınmış, odaklanmış ve yenilikçi bir firma olmaktır. Bu nedenle Grup, Ar-Ge bütçesinin %50’den fazlasını onkolojide hedefe yönelik ve yenilikçi tedaviler geliştirmeye ayırmaktadır.

Nörobilim ve immüno-enflamatuar hastalıklar gelecekteki büyümenin itici gücüdür. Bu alanlarda, Servier, doğru hasta profili oluşturmanın, hastaya özel tedavi yoluyla hedefe yönelik bir terapötik yanıt sunmayı mümkün kıldığı sınırlı sayıda hastalığa odaklanmıştır.

Herkes için daha düşük bir maliyetle kaliteli bakıma erişimi teşvik etmek için Grup, ayrıca Fransa, Doğu Avrupa, Brezilya ve Nijerya’daki güçlü markalara güvenerek birçok hastalığı kapsayan bir dizi kaliteli jenerik ilaç sunmaktadır.

Tüm bu alanlarda Grup, bir ilacın yaşam döngüsünün her aşamasında hastanın sesini içerir.

Merkezi Fransa’da bulunan Servier, 150’den fazla ülkede faaliyet gösteren güçlü coğrafi ayak izine dayanarak 2022’de 4,9 milyar € gelir elde etmiştir.

Grubun yeni web sitesi hakkında daha fazla bilgi için: servier.com Bizi Sosyal Medyada takip edin: LinkedIn, Facebook, Instagram